Włókowanie boiska – do tego celu służy włóka siatkowa, którą przeciąga się po całej nawierzchni, w celu jeszcze dokładniejszego rozprowadzenia wysypanego na murawie piasku oraz przykrycia wysianych nasion traw. Ponadto dzięki włókowaniu można w łatwy sposób rozetrzeć i równomiernie rozprowadzić korki ziemi, pozostałe po napowietrzaniu boiska, a także wprowadzić w powstałe otwory piasek.
Zabieg ten, powinno się także stosować zamiast, bardzo popularnego w Polsce, wałowania gdyż włókowanie równie dobrze wygładza i lekko wyrównuje boisko, ale nie ma na nie negatywnego wpływu w postaci mocnego zagęszczania i ubijania go, jak ma to miejsce w przypadku wałowania.
Dodatkowo dzięki włókowaniu, z murawy boiska można wyczesać obumarłe części roślin (zabiegając w ten sposób tworzeniu się „filcu”), a także można osiągnąć ładny efekt wizualny boiska w postaci jaśniejszych i ciemniejszych pasów, kratki lub innych wzorów.
Włókę można stosować, także przy zabiegach związanych z utrzymaniem nawierzchni ziemnych, szutrowych lub żwirowych (np. bieżnia lekkoatletyczna).

Włókę siatkową posiadamy również w sprzedaży!

cena: kontakt telefoniczny lub mailowy

(włóka siatkowa wykonana z siatki metalowej ocynkowanej; wymiary: dł. 240 cm x szer. 180 cm, waga: ok. 35 kg, do transportu można ją zwinąć)